Peugeot 3008 Firmware ve Navigasyon Güncelleme

Merhaba,

Birçok yazı olmasına rağmen bu kadar basit konuyu net bir şekilde anlatan yazı bulamadım. İhtiyacı olan kişilerin kullanabilmesi için Peugeot 3008’in harita ve firmware güncelleme işleminin nasıl yapıldığını paylaşmak istedim..

Aşağıdaki adımları takip ederek sizde güncelleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu işleme başlamadan önce aracın park halinde ve motorunu çalışır durumda olması gerekiyor. Bu süre içerisinde aracı kullanmayınız..

Start stop özelliği varsa kapatmalısınız. İşlemler toplamda 40 dakika gibi bir zamanda tamamlanıyor.

Uygulamayı indirmek için;

https://navigation.peugeot.co.uk/servicing/maps-update/?codevin=VF3MRHNSULS075040&id=1619295476874&action=download&os=win

Aşağıdaki uygulamayı bilgisayarınıza indirip yüklemeniz gerekiyor. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra aracınızı şasi numarasını girerek programa eklemeniz gerekiyor.

 

En az 16 GB olan bir flash diske ihtiyacınız olacak. Bu flash diskin içindeki verileri silerek internetten güncel updateleri indirecek.

 

Her iki kategorideki updateleri seçerek download butonuna tıklayın. Daha sonra işlemler tamamlanacak. İndirme işlemi internet hızınıza göre biraz zaman alabilir.

Usb diskin içerisinde indirilen dosyalar kopyalandıktan sonra aracınızın başına giderek çalıştırın ve start stop özelliğini kapattığınızı bir kez daha kontrol ederek usb diski aracınıza takın.

Disk takıldıktan sonra usb içerisinde media dosyası bulunamadı gibi bir uyarı verecek.. dikkate almayın ve uyarıyı kapatın. Daha sonra güncelleme uyarısının geldiğini göreceksiniz. Güncelleme işlemini başlatmak için Evet ‘e tıklayarak devam edelim.. ekran kapanıp açılacak. Kesinlikle aracı durdurmayın. Dokunmayın

Ekran kapanıp açıldıktan sonra firmware update işlemi başlayacak;

Ekrandaki süreç tamamlandıktan sonra harita güncelleme işlemi içinde yine uyarı alacaksınız. Haritanın da güncellenmesini istiyor musunuz diye soracak ve bu ekranı da onayladıktan sonra güncelleme işlemleri tamamlanmış olacak..

Görüşmek üzere,

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *